30 sierpnia 2014

Prymitywnie.

Moja córka w minionym tygodniu nie wiem czym i w jaki sposób wybarwiła spodnie bawełniane. Oczywiście plamy w ogóle nie zeszły po praniu. Musiałam coś wymyślić, aby nadawały się chociaż do domowego użytku. W mig powstał bardzo prymitywny haft, który zapewne długo nie wytrzyma na spodniach, choć te na jakiś czas zostały podratowane.


26 sierpnia 2014

W poczekalni.

Właśnie po ponad tygodniu doszła przesyłka z Needle&Art. Ach, nie mogę się doczekać jak rozpakuję damę. Najpierw jednak odpowiedzialnie skończę Maley'a :)


A w poczekalni jeszcze len, o  którym od dawna marzyłam. Prezent urodzinowy od hafcikowej koleżanki Marty :)


16 sierpnia 2014

Alan Maley - Gracious Era (4)

Hurra! Przekroczyłam granicę i jestem na drugiej stronie wzoru :) Połowę poznać po połowie ciała dżentelmena :) Coraz bardziej mi się podoba ów haft, choć do końca jeszcze daleko. Haftowanie jego jest dla mnie wielką przyjemnością. Nie robię backstitch' ów, zostawiam je sobie na koniec. Jakoś mi w ten sposób wygodniej, choć zawsze końca tego nitkowania nie mogę się doczekać.

tytuł -  Alan Maley's Gracious Era
zestaw - The Gold Collection by Dimensions
wielkość haftu - 16" x 10" (41 x 25 cm)

zdjęcie aktualne -  16.08.2014 g. 9.30.4 sierpnia 2014

Vintage Cross Stitch Mini Kit.

Korzystając z letniego, krótkiego wyjazdu, zabrałam ze sobą malutki i przyjemny hafcik. Cóż zrobić z takim małym haftem? Mam dwie puste podkładki, jedna więc została wykorzystana.

kanwa - 14', biała
wielkość haftu - 7,5 x 7,5, cm
wielkość ramki podstawki 10 x10 cm
nici dmc
zestaw -  Vintage Cross Stitch Mini Kit,


Zestaw otrzymałam w ramach prezentu od Marty :)