20 lipca 2014

Alan Maley - Gracious Era (3)

Ach, to się porobiło. Byłoby do tej pory zapewne więcej, ale po wyhaftowaniu pewnego koloru zorientowałam się, że poprzez moje roztargnienie nieprawidłowo odczytałam symbolikę. Zorientowałam się oczywiście zbyt późno, wobec czego dwa dni zajęło mi prucie koloru w tych miejscach, w których nie powinien on być. Haftowałam zielonym, a powinnam czterema nitkami dwóch pomieszanych kolorów. Dla mnie różnica jest wielka, oto zdjęcie porównawcze:


Powoli obrazek zaczyna się klarować. Wiele jest półkrzyków, ale trzeba uważać, bo jak już się do nich przyzwyczajam, to wnet zamieniają się w krzyżyki. Łączone nitki kolorów wspaniale się prezentują.

tytuł -  Alan Maley's Gracious Era
zestaw - The Gold Collection by Dimensions
wielkość haftu - 16" x 10" (41 x 25 cm)

zdjęcia aktualne na 19.07.2014 g.13.20

13 lipca 2014

Tea Time / L'heure du the.

Haft, który już dość dawno został skończony. Czekałam, aby pokazać Wam go w oprawionego, ale szybko to jednak nie nastąpi. Wszystko musi być wykonane na wymiar.Wykonany z myślą o córce, więc docelowo będzie wisiał u niej w pokoju.
Haft dość przyjemny, acz podczas haftowania pierwszego kotka trochę się pogubiłam i wyszły mi "własne" odcienie. Reszta jak we wzorze.
Bardzo podobają mi się pastelowe kolory w tym hafcie. Ogólnie jest uroczy :)
Zestaw kupiłam podczas Dni Craftu 2014 w Warszawie.


kanwa -14", biała
nici - dmc, zestaw DMC, Dimensions
wielkość wzoru - 30 x 15 cm